Ενημερώνουμε τα μέλη και τους φίλου του Συλλόγου για το διεθνή διαγωνισμό ζωγραφικής για τα παιδιά και τους νέους της Ομογένειας με θέμα “κοντά ή μακριά ΕΙΜΑΣΤΕ όλοι ΕΝΑ”, τον οποίο διοργανώνουν η Γενική Γραμματεία Απόδημου Ελληνισμού του Υπουργείου Εξωτερικών και η Παιδική Πινακοθήκη Ελλάδος σε συνεργασία με το Ελληνικό Τμήμα της Διεθνούς Οργάνωσης Βιβλίων για τη Νεότητα. Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:
https://sites.google.com/site/ppenearorfarweareallone/
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2020/04/ΑΦΙΣΑ-κοντά-ή-μακριά-ΕΙΜΑΣΤΕ-όλοι-ΕΝΑ.pdf_page-0001-1024x726.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2020/04/Δελτίο-Τύπου_Διεθνής-Διαγωνισμός-ΥΠΕΞ_ΓΓΑΕ-για-την-Ομογένεια.pdf_page-0001-724x1024.jpg)