Στις 6 Αυγούστου 2023 πραγματοποιήθηκαν στο χωριό Κορυφή Βοΐου στην Δ. Μακεδονία τα εγκαίνια της Έκθεσης Αγιογραφίας του αγιογράφου Ιωάννη Παπαδόπουλου και της Όλγας Κοσκερίδου-Παπαδοπούλου.
Η έκθεση περιλαμβάνει αξιόλογα έργα αγιογραφίας και ψηφιδωτών των καλλιτεχνών και θα διαρκέσει έως τις 13 Αυγούστου 2023.
Ο Διαπολιτιστικός Σύλλογος “Μακεδονία” Αυστρίας υποστηρίζει αυτήν την πρωτοβουλία που λαμβάνει χώρα στο ιστορικό χωριό της Δ. Μακεδονίας Κορυφή Βοΐου, συγχαίρει τους οργανωτές και εύχεται καλή επιτυχία!
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2023/08/KORIFI-1-1024x460.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2023/08/ΕΚΘΕΣΗ-ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΑΣ-1-724x1024.jpg)