Με λαμπρότητα τελέστηκε σήμερα στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου Βιέννης η Δοξολογία της Εθνικής Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 καθώς και της Αυστριακής Εθνικής Εορτής, της 26ης Οκτωβρίου, χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Αυστρίας κ. Αρσενίου.
Ακολούθησε η επιμνημόσυνος δέηση και η κατάθεση στεφάνων στο κοιμητήριο του Sankt Marx.
Η κατάθεση στεφάνων εκ μέρους του Συλλόγου έγινε από τον Αντιπρόεδρο κο Χαρίλαο Ζήκο.
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-09-05-46-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-15-41-31-2-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-15-41-31-5-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-12-32-37-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-15-41-31-4.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-15-41-31-1-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-15-41-30-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.com/wp-content/uploads/2022/10/Photo-30.10.22-15-41-31-6-768x1024.jpg)