Την Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020, στο εστιατόριο¨Irodion¨ (Landstrasser Hauptstrasse 71, Wien 1030), έγινε η εκδήλωση κοπής της παραδοσιακής Βασιλόπιτας του Διαπολιτιστικού Συλλόγου ¨Μακεδονία¨ Αυστρίας.
Ο Πρόεδρος του Συλλόγου Δρ. Γεώργιος Πάντογλου καθώς και η αξιότιμη Πρέσβυς της Ελλάδας στην Αυστρία κ. Αικατερίνη Κόικα, με ομιλία τους χαιρέτησαν τους καλεσμένους και ακολούθησε η κοπή της Βασιλόπιτας, την οποία ευλόγησε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Αυστρίας Έξαρχος Ουγγαρίας και Μεσευρώπης κ.κ. Αρσένιος.
Η εκδήλωση πλαισιώθηκε με ζωντανή μουσική από το εκλεκτό συγκρότημα ¨Die Griechen¨.
Στην εκδήλωση συμμετείχαν περισσότερα από 100 μέλη και φίλοι του Συλλόγου.
Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους.
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-16-14-46-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-21-29-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-51-33-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-51-41-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-53-38-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-55-36-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-56-09-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-57-09-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-17-57-52-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-18-02-24-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-18-04-12-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-18-10-09-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-18-12-35-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-18-22-26-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-18-42-10-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-18-42-16-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-19-02-55-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-20-01-33-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-26.01.20-20-20-52-1-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-13-10-48-1-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-13-10-50-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-13-10-51-1024x768.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-13-10-53-2-768x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-19-50-56-576x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-19-51-23-576x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-19-55-26-576x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-19-56-25-576x1024.jpg)
![](https://macedonian-cultural-society-of-austria.at/wp-content/uploads/2020/01/Photo-27.01.20-19-51-42-1-300x219.jpg)